Kanada'ya Kalifiye işçi-Profesyonel olarak FSW-Listesi

Kanada'ya sahip olduğu meslek ve kariyer ile profesyonel-kalifiye işçi personel başvurusu göçmenlik Federal Skilled Worker öncelikli meslekler listesini paylaşacagız. Örnek: Kanada'ya göçmenliği için Doktorlar, Hemşireler, Aşçılar, Yöneticiler, Mimarlar vs vs.
Huseyin22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Huseyin22 »

Hizli cevabiniz icin Tesekkur ederim. Ugrastirdim ama bi tane daha sorum olucak. Ingiltereden basvuru yapsam bana arti bi avantaj getirirmi yoksa isleri yavaslatirmi.

Tekrardan Tesekkur Ettim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Huseyin22 merhaba,
Eğer çalışmayı Ingiltere'de düşünüyorsanız zaten mecbur oradan başvuru yapacaksınız ve Londra konsolosluğu işlem süreleri ile dosyanız işleyecek. Hayır Yurda dönüp burada bir oluşum içinde olacaksanızda bu sefer Ankara Kanada konsolosluğu işlem süreleri dosyanızda geçerli olacak. Avantaj sağlarmı? bu sizin dosyanızı hazırlayışınız ve evraklarınızın tamam ve düzgün oluşu ile alakalı olup tabiki iki konsolosluğun birbirine göre yogunluğu ilede alakalıdır. 1 ay önce 2 ay sonra gibi bir öncelik ikisi içinde geçerli ama arada buyuk bir fark olmayacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Huseyin22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Huseyin22 »

Gercekten Tesekkur ettim. Siteniz gercekten cogu kisiye yol gosteriyor. Tekrardan Tesekkur ettim iyi calismalar.
Kullanıcı avatarı
drsbulbul
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen drsbulbul »

İyi çalışmalar. ben 10 senelik tecrübesi olan 40 yaşında Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı doktorum. Toplamda 17-18 senelik doktorum. Evliyim 2 çocuğum var eşim bir üniversitenin mali işlerinde şef olarak çalışıyor.işim aracılığı ile kanadaya göç etmek için ne tür bir işleme başlamam gerekiyor? Sadece branşım ile ilgili bir konuda mı başvurabilirim yoksa GP yada Family Doctor olarak başvurup çalışma şansım var mı? Sonuçta biz uzmanlığı ek sınav ve eğitim ile alıyoruz. Yaklaşık 1,-2 sene GP olarak çeşitli il ve ilçelerde türkiyede çalıştım.Hangi eyaletleri tercih etmem gerekir. Yada doktorluk dışında bir Türk restoranı veya benzer bir lokanta açabilme şansım var mı? Bu arada internettteki en kapsamlı sitenin siz olduğunu belirtmeme gerek yok ve verdiğiniz yanıtlar insanlara yol gösteriyor.Teşekkür ederim.Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Drsbulbul merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Şimdi burda ilk amac Kanada'ya ailece göçmen olarak gelmek olacaktır. Bu amacınızı gerçekleştirdikten sonra diğer konu yani ister mesleğinizi devam ettirmek ve gereklilikleri saglamak yada size uygun bir iş dalını secip almak, kiralamak, ortak olma gibi adımlara geçmek olacaktır.
Sadece branşınız ile başvurumanızı ben tavsiye decegimki gelişiniz hızlı ve garanti olsun, sonrası geldikten sonra zaten illa mesleginizi vesaire yapacaksınız diye bir zorunluluk yok. Ama biz mesleğinizi kullanarak geçişinizi kolaylaştıracagız diğer konu sonraki aşama doktorluk yapmak için neler lazım yada yapmayacagım dediğiniz gibi bir işletme, vs konusu..
Sitemiz hakkındaki samimi ve içten yorumlarınız içinde ayrıca teşekkür ederiz. Bizler sizler gibi üyelerimiz ve onların tavsiyeleri ile inşallah çok daha fazla genişleyerek insanlarımıza dogru adılamlarla ve bunun yanında her ihtiyaçlarına ışık olmaya devam edeceğiz.

Yine merak ettiğiniz detaylar yada özel konular için bize e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
pierid
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen pierid »

Merhabalar,
Sitedeki gönderileri ve son derece yararlı cevapları ilgiyle okudum. İlgi ve özveriniz için teşekkürler.
Mimarlık bölümü mezunuyum, yeni mezun olmam dolayısıyla 5 ay gibi kısa bir çalışma geçmişim var yani göçmenlik başvurusu için gerekli iş deneyimini sağlayamıyorum ve diplomamın oradaki denkliği konusunda emin olamıyorum. Bu konuda yanlış yöntemler izleyip zaman ve maddiyat açısından kayıp yaşamamak için her türlü yöntemi araştırmak istiyorum. Kanada'da kendi mesleğim üzerine çalışabilmem için öneride bulunabilirmisiniz?
İlk aklıma gelen iş tecrübemde gerekli süreyi tamamlayarak göçmenlik başvurusu yapmak. Ancak böylelikle denklik ve iş bulma sıkıntısı gündeme geliyor. Diğer seçeneğim ise yüksek öğrenim veya sertifika programlarıyla geçici olarak gidip daha sonra Kanada deneyimi ile göçmenlik şansımı denemek. Bu durumdaysa eğitim programıyla aynı zamanda çalışma şansımın ne olduğunu merak ediyorum.
Hangisinin daha etkin ve ekonomik bir yöntem olacağı ve karşılaşabileceğim sıkıntılar hakkinda yol gösterebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Pierid merhaba,
Aramıza hoş geldiniz, anlattıklarınız üstün ve özellikle son cümleniz olan '' Hangisinin daha etkin ve ekonomik bir yöntem olacağı ve karşılaşabileceğim sıkıntılar hakkinda yol gösterebilir misiniz?'' hareket ederek yapacağınız en doğru mantıklı adım; Yabancı dil bilginizi geliştirmek ve IELTS sınavından iyi bir derece almak aynı zamanda 5 ay lık iş geçmişinizi hala aynı yerde çalışıyorsanız minimum 1 yıl ve üstüne çıkarmak olacaktır. Bunları sağladığınızda zaten göçmenliğe kabul edilmeme gibi bir durum oluşmayacaktır. Diğer seçenekler ise Kanada'da eğitim almak ( Maddi açıdan gereksenim gerekli) yada Türkiye'de iken Kanada'daki iş başvurularına başvurup olası şansları değerlendirme yolunu takip edebilirsiniz.
Ama boşuna uğraşmayayım attığım adımlar beni sonuca götürsün diyor iseniz ilk yazdığım seçenek üzerinde yoğunlaşıp buraya göçmen olarak gelip ister denklik konusunda olsun ister Kanada'da bir üst eğitim alma konusunda olsun en azından hem burada rahat bir statü elde etmiş olur hemde çok çok ucuza bu hedeflerinizi gerçekleştirmiş olursunuz.
Saygılarımızla,

birgün
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen birgün »

Excellans öncelikle merhaba,

Aranıza yeni katıldım, forumlar ve verdiğiniz cevaplar bir çok konu hakkında doğru bilgi edinmemizi sağlıyor, bu nedenle emeğiniz için teşekkür ederim.

Sormak istediğim konu aslında bir çok konu başlığı altında farklı şekillerde sorulmuş durumda. Burada tekrar sormamın nedeni ise esasen meslek guruplarının yenilenmesi neticesinde planlarımızı değiştirmek durumunda kalmamız. 2009 yılında yaklaşık 10 yıldır Vancouver' da yaşayan arkadaşlarımın da yönlendirmeleriyle eşimle birlikte göçmenlik konusunu araştırmaya başladık, ve başvuruyu finans/muhasebe meslek gurubu ile eşimin üzerinden devam ettirme kararı aldık. Puanlama ile ilgili herhangi bir sorunumuz da yok. Fakat gerek iş gerekse özel hayatımızda bir takım hususları (terfi , taşınma v.s.) sonuçlandırdıktan sonra başvuru yapmayı düşündük (şu anda anladım ki aslında hemen başvursaydım bugüne kadar tüm işlerimi yoluna koymuş ve de prosedürlerinde tamamlanma sürecini bitirmiş olacaktım).

Baştaki belki de gereksiz açıklamalardan sonra, özetle; finans / muhasebe meslek gurubu kaldırldı, eşim bankacı (yabancı bir bankada kurumsal departmanda müdür pozisyonunda) , ben ise 10 yılı aşkın süredir hizmet sektöründe (facility management ya da support services olarak geçiyor) bütçeleme, tekliflendirme, sözleşme takibi, insan kaynakları, operasyon gibi tüm görev tanımlarında çalıştım ve hali hazırda da bir firma da tüm bu işlerden mesul müdür olarak işime devam etmekteyim. Sizce mevcut mesleklerimiz ile FSW olarak başvuru yapmamız hala mümkün müdür? Değil ise 2005-2007 yılları arasında bir cafe' nin sahibiydim ve işletmesini yaptım (çeşitli nedenlerle 2007 yılında kapanışını yaptım) bu işle ilgili başvuru yapma şansımız olur mu? Son olarakta eğer hiçbiri başvurmamız için elverişli değil ise, sizce meslek guruplarının değişmesini mi beklemeliyim, yoksa dil okulu, ardından master yapmak gibi seçenekleri mi denemeliyim? (bu seçeneklerin çalışma izni/ oturma izni almamıza ne kadar desteği olacağı veya bu şekilde gitmemiz halinde Kanada' da kalmamızın mümkün olup olmayacağı hususlarını çok iyi bilmiyorum)

Şimdiden göstereceğiniz ilgi ve alakaya teşekkür eder, mutlu, sağlıklı günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Birgün merhaba,
Aramıza hoşgeldiniz diyerek ve yine detaylı paylaşımınız için teşekkür ederek devam edelim.
Tabiki Sizin kendi mesleğinizden FSW olarak başvurma şansınız bulunmaktadır. Fakat başvuru yapacağınız meslek dalı kotası dolduğundan bu başvuruyu yapabilmeniz için 30 Haziran 2011 tarihini beklemeniz gerekecektir. Başvuru yapacağınız meslek kodunuz ''1122- Professional Occupations in Business Services to Management'' sınıfıdır. İlgili diğer Yaş, mesleki deneyim, yabancı dil bilgisi, eğitim vs. kriterleri yerine getirip gerekli puanı aldığınızda başvurunuzu bu grup altından çalışıyor olduğunuz şirketin görev alanı himayesi ile yapabilirsiniz.
Puanlamada herhangi bir sorununuzun olmadığınıda belirtmişsiniz sizin için yapılacak sadece ilgili zamanı bekleyip bu kotanın yeniden açılması ile başvurunuzu gerçekleştirmek olacak.
Saygılarımızla,

birgün
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans tekrar merhaba,

Öncelikle hızlı cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Eşimle birlikte yüzde yüz eminiz ki, fırsatımız olursa hayatımızın kalanını devam ettirmek istediğimiz ülke Kanada. Bunun gerçekleşmesi içinde tek yol göçmenlik olarak gözüküyor. Göçmenlik başvurusu içinde eğer bir değişiklik olmazsa meslek gurubu hariç diğer koşulları yerine getirdiğimiz kanaatindeyiz. Bu hususta da, cevabınız biraz da olsa yüreğimizi ferahlattı.

Cevabınızdan sonra özellikle bizvekanada forumları ve cic sitesinden meslek sınıfları ve alt gurupları ile ilgili incelemeler yaptım. Ancak açıkçası kendi mesleğimin 1122' nin hangi alt koluna dahil olduğunu tam anlayamadım. Aslında uzun bir süredir çalıştığım işyerinde birden çok görev tanımım olması nedeniyle(bir önceki mesajımda belirtmiştim) hangisi üzerinden ilerlemem gerektiğini anlayamadım.

Bir de sizin cevabınızda "gerekli puanı aldığınızda başvurunuzu bu grup altından çalışıyor olduğunuz şirketin görev alanı himayesi ile yapabilirsiniz." derken neyi kastettiğinizi de biraz açıklamanızı rica edeceğim.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür eder, iyi günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Birgun merhaba,
Yapmanız gereken 1122 altında sizin şuan yaptığınız meslek dalınıza en uygun mesleği tabir eden meslek ile 67 puan testini tutturduğunuz mesleği denk getirip başvurunuzu yapmaktır. Yani bunun anlamı 1122 altında yer alan meslek unvanlarından hangisi sizin şuan yaptığınız yada 10 yıl içinde yaptıklarınız arasında ve sizin bunu ispatlayacağınız şekilde ise ve bu yine 67 puanlık testin değerlendirmesinde mesleki yıl değerlendirmesi + eğitim gereklilikleri gibi kriterlerlede uyuyorsa bu demektirki 1122 grubu altında bu ünvan sayesinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Yine örnek size özel durumda mesela birden fazla bu duruma uyan meslek var ise arasından en kuvvetli şartları taşıyanı seçip(Puanlamada size en fazla puanı getirecek olanı) onunla başvurunuzu yapıp diğerlerini 2.3.4. seçenek olarak ekte belirteceksiniz formlarınızda.
Örnek:
1.Facility and Conference Manager (Main Occupation, Prefer Occupation - Ana meslek - Tercih edilen )
2.Corporate Planner
3. Advertise Manager
4. Business Management Analyst

Yukarıda başvuru sahibi başvurusunda demek istiyorki ben 10 yıllık geçmişimde 1122 Grup içinde bu görevlerde bulundum ama benim ilk tercihim Facility Managament. Ve başvurusundada tüm bunların desteklerini çalışma yazıları ve detayları vs ile aynı şekilde eğitimlerinin gereklilikleri ile sunuyor..
Saygılarımızla,

birgün
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans yeniden merhaba,

Doğru ve net yol gösterimleriniz için teşekkür ederim.

Yaklaşık 20 gün önce verdiğiniz cevap neticesinde Haziran ayında yeni kotaların açılmasını beklemeye başladım. Ancak bugün Kanada' da yaşayan (yaklaşık 10 yıldır) bir arkadaşımla telefonda görüştüm. Kendisine Haziran ayında yeni kotalar açıldığında başvuru yapmaya karar verdiğimizi aktardım. Kendisi eğer istersem bana arranged employment yöntemi ile gelebileceğimi söyledi. Kendisine ait olan firmanın yurtdışından eleman getirmek için onaylı olduğunu ve eğer ben gelmek istiyorsam, memnuniyetle yanında çalışmamın kendisi için faydalı olacağını belirtti. Kendisinin bir construction firması var ve benim mesleğimle ilgili de (bina/tesis yönetimi vs.) eleman ihtiyacının olduğunu söyledi. Cic sitesinden okuduğum kadarıyla arranged employment (onaylı bir firma tarafından iş teklifi olursa) ile başvurmam halinde Haziran ayını beklememe gerek kalmadığı anladım.

Size sormak istediğim konuysa; bu yolla başvuru yapmam halinde izleme gerek prosedürler nelerdir? FSW ile aynı evrak/prosedürü yerine getirmeli miyim? Dil yeterlilik testini almalı mıyım? İlk adım olarak Kanada' dan arranged employment ile ilgili bir davetiye gelmesini mi beklemeliyim?

Ayıracağınız zamana şimdiden teşekkür eder, mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

Saygılarımla,

Birgün
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Birgün merhaba,
Evet, eğer böyle bir imkanı var ise ve size bu izni Kanada'dan alabilecekse yani LMO-HRSDC'den onaylı tabiki arkadaşınız Tüzel kişiliği ile birlikte AEO BAŞVURUSU linkinden detayları ve başvuru şartlarını inceleyerek adınıza başvurusunu yapacak. Sizin adınıza başvurusunu yapıp onay aldıktan sonra bu mektup + size yaptığı resmi iş teklifini beraberce size gönderecek sizde yine bu iki evrak ve aynı FSW dosyası hazırlıyor gibi hiçbir eksik olmadan üstüne bu artı evrakları ekleyerek dosyanızı Haziran ayını beklemeden başvurunuzu yapabilirsiniz. (IELTS mecburiyetiniz vardır)
Saygılarımızla,

birgün
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans,

Çok hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Cevabınız neticesinde hemen işlemelere başlamaya karar verdim, umarım çok fazla aksilikle karşılaşmadan, başvurumuzun neticelendiği günü de burada sizlerle paylaşırım.

Size konu ile ilgili bir sorum daha olacak; bu şekilde başvuru yapmam halinde, neticelendirilme süresinin daha az olduğunu duydum (yaklaşık 6 ayda). Acaba bunda bir doğruluk payı var mıdır?
Tekrar teşekkür eder ve iyi günler dilerim.

Saygılarımla,

Birgün
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Birgün merhaba,
Öncelikle buradaki en önemli konu karşı tarafın sizin adınıza bu izni alabilmesidir. Bu birinci aşılacak adım ve prosedür kısmıdır sonraki prosedür ve kısım normal FSW dosya başvurusu nasıl ilerliyorsa aynı gün ve işleyişe tabibidir fakat şu bir gerçektirki bu haftadan itibaren CIO ofis işlemlerini 50 gün gibi hiçte kanıksanmayacak bir şekilde kısaltarak hızlandırdı. Daha evvel 120 gün olan süreyi azami 65-70 gün sınırına çekti. Yani dosyanızı yolladıktan en fazla 70 gün içinde mutlaka Ankara'da olacak sonrası sizin Ankara konsolosluğu ile olan durumunuz bu 4 aydada sonuçlanabilir 6 aydada yada daha uzun bir süredede. O kısım direkt biraz şansa kalmış bir kısım biz şimdiye kadar ne yazıkki en fazla en hızlı FSW 7 aylık bir süre gördük toplamda.
Saygılarımızla,

catisman
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen catisman »

Sayın excellans,

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bugün foruma üye oldum. Gerçekten öncelikle ilginiz ve verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince forumlarda yazanları okumaya çalıştım ancak yine de danışmak istedim.

Biz eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Eşim Elektrik mühendisi ve büyük bir avm de teknik müdür (proje yöneticisi) olarak görev yapmakta. Ben ise Çevre Yüksek Mühendisi olarak yönetim sistemleri (ISO standartları) üzerinde çalışmaktayım. Bu kapsamda skilled worker kapsamında değerlendirilmektemiyiz?

Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

catisman yazdı:Sayın excellans,
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bugün foruma üye oldum. Gerçekten öncelikle ilginiz ve verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince forumlarda yazanları okumaya çalıştım ancak yine de danışmak istedim.
Biz eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Eşim Elektrik mühendisi ve büyük bir avm de teknik müdür (proje yöneticisi) olarak görev yapmakta. Ben ise Çevre Yüksek Mühendisi olarak yönetim sistemleri (ISO standartları) üzerinde çalışmaktayım. Bu kapsamda skilled worker kapsamında değerlendirilmektemiyiz?
Şimdiden teşekkürler.
Sayın Catısman merhaba,
Verdiğiniz bilgi üzerinden esas başvuru sahibi eşiniz olmak şartı ile evet bu klasmanda degerlendirilebilirsiniz.
Saygılarımızla,

flyinq
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen flyinq »

4152 Social Workers

Ben zabıt katibiyim. devlet memuru yani bu gruba mı giriyorum? meslek 100 üzerinden kaç puanı etkiliyor?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

flyinq yazdı:4152 Social Workers
Ben zabıt katibiyim. devlet memuru yani bu gruba mı giriyorum? meslek 100 üzerinden kaç puanı etkiliyor?
Sayın Flying merhaba,
Ne yazık ki mesleğiniz bu gruba girmemektedir. Bu grupta olan meslekler Sosyal Güvenlik çalışanlarını kapsamaktadır.(Aile, Kadın, Çocuk, Psikiyatri, Anlaşmazlıklar, Ruhsal davranışlar, Yaşlılık, Aile içi şiddet vs gibi)

Ayrıca Kanada göçmenlik başvurusunda mesleki deneyim puan katsayısı en az fazla 21 Puan (4 yıl ve üzeri meslek deneyimi) vermektedir.
Saygılarımızla,

MEDOLAR
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen MEDOLAR »

Merhaba Excellans,
Ben 2000 yılında Biyoloji bölümünü bitirdim. Ayrıca orta okul ve lise öğretmenliği icin MEB onayli sertifikam(formasyon) var. 2002 yılının Mart ayında hemen hemen bu zamana kadar ilaç şirketlerinde satış temsilcisi, Egitim yöneticiliği ve Satis&Tanitim müdürlüğü yaptım. Mezun olduğumda cok kısa bir süre (8 ay) laboratuvarda Biyolog olarak çalıştım. İngilizceyi Anadolu öğretmen lisesinde öğrendim. Ancak malum cok kullanmadığım icin koreldi. Su an sadece kelime ve pratik eksiğim var. Tek istegim oraya gelerek gercekten mesleğimi yapabilmek. Hayvanat bahçesinde çalışmak dahi cok iyi bir nokta(mesleğim acısından). Bana dil kursu Yada farklı bir seçenek onerirmisiniz. Mümkün olan en kısa sürede bunu gerçekleştirmek istiyorum.
Yardımın icin şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

MEDOLAR yazdı:Merhaba Excellans,
Ben 2000 yılında Biyoloji bölümünü bitirdim. Ayrıca orta okul ve lise öğretmenliği icin MEB onayli sertifikam(formasyon) var. 2002 yılının Mart ayında hemen hemen bu zamana kadar ilaç şirketlerinde satış temsilcisi, Egitim yöneticiliği ve Satis&Tanitim müdürlüğü yaptım. Mezun olduğumda cok kısa bir süre (8 ay) laboratuvarda Biyolog olarak çalıştım. İngilizceyi Anadolu öğretmen lisesinde öğrendim. Ancak malum cok kullanmadığım icin koreldi. Su an sadece kelime ve pratik eksiğim var. Tek istegim oraya gelerek gercekten mesleğimi yapabilmek. Hayvanat bahçesinde çalışmak dahi cok iyi bir nokta(mesleğim acısından). Bana dil kursu Yada farklı bir seçenek onerirmisiniz. Mümkün olan en kısa sürede bunu gerçekleştirmek istiyorum.
Yardımın icin şimdiden teşekkürler
Sayın Medolar merhaba,
Bizlere info@bizvekanada.com ; destek@bizvekanada.com e-mail adreslerinden ulaşınız istediginiz dil eğitimi hakkında hem merak ettiklerinizi, hemde ihtiyacınız dogurultusunda uygun olacak pozisyonları sizinle beraber değerlendirelim.
Saygılarımızla,

yilmaz07
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yilmaz07 »

Merhaba saygideger forum yoneticileri ve bizvekanada.com ekibi.Sitenizde yayinlamis oldugunuz ,Ucretsiz on degerlendirme formunuzu doldurduktan kisa bir sure sonra,e-mail yolu ile yapmis oldugunuz bilgilendirmeler icin cok tesekkur ediyorum.Ben milli egitim bakanligina bagli olan ozel bir egitim-ogretim kurumunda 4 yil piyano ogretmeni olarak calistiktan sonra, yine ayni kuruma Mudur olarak atanmis bulunmaktayim. On degerlendirme sonrasi Gonderdiginiz e- mail de oncelikli meslek gruplari arasinda muzik ogretmeni olmadigini belirtmistiniz,fakat forumunuz da ki konulari tek tek okurken yoneticilik unvaninin ilk aranan meslek gruplari arasinda oldugunu gordum.Ogrenmek istedigim benim su an ki konumumun meslek gruplari arasindaki yoneticilik unvani ile ayni olup olmadigi.yoneticilik kategorisin de tarafinizdan degerlendirilebilme imkanim nedir?

saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yilmaz07 yazdı:Merhaba saygideger forum yoneticileri ve bizvekanada.com ekibi.Sitenizde yayinlamis oldugunuz ,Ucretsiz on degerlendirme formunuzu doldurduktan kisa bir sure sonra,e-mail yolu ile yapmis oldugunuz bilgilendirmeler icin cok tesekkur ediyorum.Ben milli egitim bakanligina bagli olan ozel bir egitim-ogretim kurumunda 4 yil piyano ogretmeni olarak calistiktan sonra, yine ayni kuruma Mudur olarak atanmis bulunmaktayim. On degerlendirme sonrasi Gonderdiginiz e- mail de oncelikli meslek gruplari arasinda muzik ogretmeni olmadigini belirtmistiniz,fakat forumunuz da ki konulari tek tek okurken yoneticilik unvaninin ilk aranan meslek gruplari arasinda oldugunu gordum.Ogrenmek istedigim benim su an ki konumumun meslek gruplari arasindaki yoneticilik unvani ile ayni olup olmadigi.yoneticilik kategorisin de tarafinizdan degerlendirilebilme imkanim nedir? saygilar
Sayın Yılmaz07 merhaba,
Öncelikli göçmenlik meslek listemiz 26 Haziran 2010 Tarihinde yenilerek 29 ana meslek grubuna dönüştürülmüştür, bu 29 ana meslek içinde yöneticilik ile bagdaşan bir meslek dalı net olarak yoktur.(Bir evvelki ve daha evvelki dönemlerde haklısınız Yöneticiler direkt kategori içinde idiler) ancak 1122 noc kodumuz olan; Professional occupations in business management consulting - iş hayatında profesyonel yönetim - danışmanlar meslek altında bu yöneticilik gibi kulaga gelsede burada aranan ve istenen yapı kişinin özel olarak dışardan bir işyerine, kuruma gelişim - istatistik- finans- analiz- personel -yetkilendirme esasları - reklam - ürün yönetimi - vs vs gibi konularda yönetim hizmeti yada danışmanlık hizmeti vermiş olmasıdır.
Sizin mesleginizde ise siz bir yapıda (içinde) bir mevki sahibi olarak sıfatınız yönetici konumundadır.
Ancak size e-mail olarak açıkladıgımız gibi kendi Muzik öğretmenliği mesleginiz geçmişinde eğer profesyonel müzik eğtimenliği yapıyor iseniz yada Konservatuar, Akademi, hatta özel ders veriyor iseniz mesleginiz Self Employed kategorimizde yer almaktadır, bu alandan başvuru yapmanız mümkündür.
Yada 30 Haziran - 1 Temmuz 2012 donemini bekleyip eğer mümkün olursa meslekler listesinin değişmesini bekleyebilir bunun üzerinden bir planlama yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Duygud
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Kalifiye işçi-Profesyonel olarak FSW-Listesi

Okunmamış mesaj gönderen Duygud »

Merhaba biyolog olarak 2121 koduna sahibim turkiyede 3 yıldır klinik araştırma merkez koordinatörü olarak çalışıyorum .iş ararken biyolog unvanım sayesinde girdim.ilaç sektöründeyim yani.fakat aklım karıştı bakanlık sitesinde biyolog iş tanımındakendi iş tanımımı göremedim.fakat daha önce 9.5 aymikro biyolog olarak bir labatauarda çalıştım . O meslek tanımın içinde var.ben şimdi kalifiye meslek olarak en az 1 yıl tecrübe dendiği için basvuramıyacakmıyım ? Express entry içinde 1560 saat diye bir ibare okudum bu saatikarşılıyorum çünkü haftada 45 saat çalışıyordum yani Aklım çok karıştı açıkçası konu hakkında bir açıklama yapabilir misiniz.
Biyolog unvanımı kullanabilir miyim diye?
Teşekkürler
İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Duygud yazdı:Merhaba biyolog olarak 2121 koduna sahibim turkiyede 3 yıldır klinik araştırma merkez koordinatörü olarak çalışıyorum .iş ararken biyolog unvanım sayesinde girdim.ilaç sektöründeyim yani.fakat aklım karıştı bakanlık sitesinde biyolog iş tanımındakendi iş tanımımı göremedim.fakat daha önce 9.5 aymikro biyolog olarak bir labatauarda çalıştım . O meslek tanımın içinde var.ben şimdi kalifiye meslek olarak en az 1 yıl tecrübe dendiği için basvuramıyacakmıyım ? Express entry içinde 1560 saat diye bir ibare okudum bu saatikarşılıyorum çünkü haftada 45 saat çalışıyordum yani Aklım çok karıştı açıkçası konu hakkında bir açıklama yapabilir misiniz.
Biyolog unvanımı kullanabilir miyim diye?
Teşekkürler
İyi çalışmalar
Sayın Duygud merhaba,
Size tavsiyemiz mutlaka en fazla yıl karşılığı çalışmanızı EE başvurusu için hazırlayın, aktardıklarınızdan bunun karşılığıda 3 yıllık deneyime sahip oldugunuz merkez coordinator görev tanımıza uyan meslek grubunu ise bu linkten bulunuz;
http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... 5=clinical
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Merhaba,
Ocak 2015 sonrası Kanada göçmenlik bakanlığı meslekler listesi yapısını değiştirmiş olup. Yeni Kanada göçmenlik sisteminde EXPRESS ENTRY klasmanı altında yaklaşık 6,000 mesleği göçmenlik başvurusu için yeterli kılmıştır.
Saygılarımızla,

Cetvel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Cetvel »

Sevgili Excellans, merhaba, sanki meslekler listesinde ziraat mühendisliği ile ilgili alanlar biraz daha kısıtlanmış gibi geliyor bana, acaba yanılıyor muyum?

Selamlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Cetvel yazdı: Temmuz 23, 2019, 9:58 am Sevgili Excellans, merhaba, sanki meslekler listesinde ziraat mühendisliği ile ilgili alanlar biraz daha kısıtlanmış gibi geliyor bana, acaba yanılıyor muyum?
Selamlar
Sayın Cetvel merhaba,
Aksine bu yıl Agriculture support yılı, meslek kısıtlaması söz konusu değil. NOC - 0,A,B gruplarındaki tüm ana meslek dalları altındaki ünvanların hepsi EXPRESS ENTRY göçmenlik başvurusu için gecerli mesleklerdir.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSUNDA ÖNCELİKLİ MESLEKLER LİSTESİ” sayfasına dön