Kanada'da Yeme, içme günlük ihtiyaç ve tavsiyeler

Kanada'da nerde ne yenir? Kanada'da nereden ne alınır? Kanada'da nereler gezilebilinir? Kanada'da ziyaret edilmesi gereken ve tavsiye edilen yerler... gibi güncel yaşamda bizlere yardımcı olacak bilgileri paylaşacağız
kcan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kcan »

zahmetli bir yolculukdan sonra londıra ya geldim, hatta bir haftam doldu, torontoya inişimiz pearsın havalimanının kardan dolayı kapanmasıyla 5 saat kadar geçikti, bu vesile ile detroitide görmüş olduk,

şuan şehir kar ve yağmur arasında gidip geliyor, trafik çok güzel, insanlar acayip saygılı fakat çok pahalı bir şehir en azından bizim için, şuan iş dışındaki vakitlerde şehrin alışveriş mekanlarını geziyorum hafta sonuda şehir dışını dolaşmayı planlıyorum, bakalım neler göreceğiz
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Merhaba Arkadaslar,
Toronto da Hamsi bulabilecegim yer var midir, taze veya dondurulmus olabilir, acaip canim cektide o kadar arastirdin, bulamadim. Sezonda Turklerin bulundugu bazi bolgelere geldigini duydum, Toronto civarinda bilen varsa tesekkur ederim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

nekropsi yazdı:Merhaba Arkadaslar,
Toronto da Hamsi bulabilecegim yer var midir, taze veya dondurulmus olabilir, acaip canim cektide o kadar arastirdin, bulamadim. Sezonda Turklerin bulundugu bazi bolgelere geldigini duydum, Toronto civarinda bilen varsa tesekkur ederim.
Sayın nekropsi merhabalar,
Geçenlerde hamsi ile istavrit arası denebilecek fakat tadı hamsiye yakın bir balık yedik :) Size onu tavsiye edeceğim. Freshco'da dondurulmuş balıklar arasında bulursunuz. Adını hiç birimiz hatırlayamadık artık bakarsanız anlarsınız sanırım. Biz beğendik gayet lezzetliydi, denemenizi tavsiye ederim.
Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Akita,

Bilgilendirme icin tesekkurler, Freshco dan bakacagim, baska bir arkadasta, mississauga Highland Farm da belki bulabilecgimi soylemis orayada bakacagim, tazesini bulursam yazarim buradan herkese, Selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Akita, Istanbul Markette, dondurulmus paket te hamsi buldum, fiyati biraz pahali yalniz, paket ortalama yarim kilo falan 13 dolar. bilginize.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Afiyet olsun. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Bu arada Deep Sea Fish, Taze hamsi geliyormus, Aralikta sonu gelmis ve bitmis, Subat basi tekrar gelecek dedi adam, BlackSea Fish dedim, adam hamsi hamsi diyor :). telefonla ararsniz dedi fiyat kilosu 26 dolar. Tel: 416 630 6230 60 Toro Road. Toronto.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

nekropsi yazdı:Bu arada Deep Sea Fish, Taze hamsi geliyormus, Aralikta sonu gelmis ve bitmis, Subat basi tekrar gelecek dedi adam, BlackSea Fish dedim, adam hamsi hamsi diyor :). telefonla ararsniz dedi fiyat kilosu 26 dolar. Tel: 416 630 6230 60 Toro Road. Toronto.
Sn. Nekropsi,
Paylaşımınız için teşekkürler. "Hamsi Hamsi" çok güzel olmuş.
Bu arada biz Oakville'deyiz, evimiz de Sheridan'a baya yakın. Siz neredesiniz?
Selamlar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Sayin Akita,

Ben aslinda Mississauga da oturuyorum, square one yakin, fakat ingilizce kursuna Brampton daki sheriden college e gidiyorum, benim seviyem HMC Mississauga da yok idi, bu donem icin bramptonda okumayi sonraki donemde Mississuga ya almayi onerdiler bende kabul ettim, Oakville hic gelmedim henuz, herhalde oakville sheridan a gelmem brampton a gitmemden daha zor olurdu heralde. sizlerle tanismak isterim insallah, bu arada sizin magazaniz var mi burada Akita olarak? Selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn. Nekropsi,
Mesafeler çok uzak tabi, sizin için en mantıklı olanı Brampton. Eşim ve bende sizlerle tanışmayı arzu ederiz.
Şirketin şubesini kurduk henüz bir mağaza açmadık ama ilerleyen dönemlerde açacağız. Yakında Kanada ve Amerika için online satışa başlayacağız.
Saygılarımla
ResimResim
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Merhaba,

Deneyimi olanlardan ya da mevcut durumda kullananlardan bilgi rica edecegim.

Subat ayinda Toronto'da olacagim.

Prepaid bir sim card almak istiyorum.

İhtiyacim ozellikle internet olacak. Az da olsa dakika olabilir, text ihtiyacim olmaz diye dusunuyorum.

Bana tavsiyelerimiz ne olabilir? Fido iyi diye hatirliyorum ama 3 sene de cok sey degismis olabilir.

Simdiden cok tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

cebeca yazdı:Merhaba,

Deneyimi olanlardan ya da mevcut durumda kullananlardan bilgi rica edecegim.

Subat ayinda Toronto'da olacagim.

Prepaid bir sim card almak istiyorum.

İhtiyacim ozellikle internet olacak. Az da olsa dakika olabilir, text ihtiyacim olmaz diye dusunuyorum.

Bana tavsiyelerimiz ne olabilir? Fido iyi diye hatirliyorum ama 3 sene de cok sey degismis olabilir.

Simdiden cok tesekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
Suan tüm operatorlerimiz hem teknolojik olarak hemde kapsam ve hizmet olarak son derece gelişmiş durumdadır. Bu yüzden hiç bu konuda sıkıntı yapmayın indiginiz zaman sadece cüzdanınıza uygun birini secin.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
bursa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'da Yeme, içme günlük ihtiyaç ve tavsiyeler

Okunmamış mesaj gönderen bursa »

Merhabalar,
Ekim ayından mart ortasına kadar yabancı dil hazırlık eğitimim için Toronto'da olacağım sizlere birçok sorum var karışmaması için madde madde ayırmayı uygun gördüm cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ;

1-Mont,kaban,eldiven alışverişlerimi Türkiye'den mi yapmalıyım yoksa orada daha çok talep gördüğü için daha çok seçeneği daha iyi fiyata bulabilir miyim ? Bulabileceksem şimdiden görebileceğim bir web sitesi var mı ? Bu bölümle ilgili bütün detaylı tavsiyelerinize açığım
2-Yukarıda çok bahsedilmiş ancak aradan fazlaca vakit geçtiği için tekrar sormak istedim bir öğrenci olarak hangi operatörü tercih etmeli ve nasıl bir banka hesabı yolu izlemeliyim ? ailem aylık yaklaşık 1.000 cad transfer edecek diyelim hesap mı açmalıyım yoksa türkiyeden getirdiğim visa/mastercard mı kullanmalıyım ?
3-En çok merak ettiğim konulardan biri elektronik fiyatları ne durumda ? Yani laptop ve cep telefonu ihtiyacımı ordan karşılamak maddi olarak türkiyeye kıyasla nasıl olur ? E-bay seçeneği derseniz nedense E-bay e güvenemiyorum
4-Okulum CES'te eğitimimi ayarladı ve aynı şekilde konaklamamı da ayarlayacaklar evime yakın bir yerde spor yapmak istiyorum ücretler ne durumda ? Ve biraz spesifik olacak ama sporcu gıdalarıyla ilgili fiyat bilginiz var mı ?
5-Konaklamam süresince hasta oldum diyelim(grip vb.) tedavi seçeneğim ve ücreti nedir ?
6-Mutfak giderleri hakkında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler,saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bursa yazdı:Merhabalar,
Ekim ayından mart ortasına kadar yabancı dil hazırlık eğitimim için Toronto'da olacağım sizlere birçok sorum var karışmaması için madde madde ayırmayı uygun gördüm cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ;

1-Mont,kaban,eldiven alışverişlerimi Türkiye'den mi yapmalıyım yoksa orada daha çok talep gördüğü için daha çok seçeneği daha iyi fiyata bulabilir miyim ? Bulabileceksem şimdiden görebileceğim bir web sitesi var mı ? Bu bölümle ilgili bütün detaylı tavsiyelerinize açığım
2-Yukarıda çok bahsedilmiş ancak aradan fazlaca vakit geçtiği için tekrar sormak istedim bir öğrenci olarak hangi operatörü tercih etmeli ve nasıl bir banka hesabı yolu izlemeliyim ? ailem aylık yaklaşık 1.000 cad transfer edecek diyelim hesap mı açmalıyım yoksa türkiyeden getirdiğim visa/mastercard mı kullanmalıyım ?
3-En çok merak ettiğim konulardan biri elektronik fiyatları ne durumda ? Yani laptop ve cep telefonu ihtiyacımı ordan karşılamak maddi olarak türkiyeye kıyasla nasıl olur ? E-bay seçeneği derseniz nedense E-bay e güvenemiyorum
4-Okulum CES'te eğitimimi ayarladı ve aynı şekilde konaklamamı da ayarlayacaklar evime yakın bir yerde spor yapmak istiyorum ücretler ne durumda ? Ve biraz spesifik olacak ama sporcu gıdalarıyla ilgili fiyat bilginiz var mı ?
5-Konaklamam süresince hasta oldum diyelim(grip vb.) tedavi seçeneğim ve ücreti nedir ?
6-Mutfak giderleri hakkında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler,saygılar.
Sayın Bursa merhaba,

1- Alısverişlerinizi mutlaka Kanada'dan yapınız ( Walmart - Columbia - Sears - etc. )
2- Banka hesabı için SCOTIA BANK seciniz - Telefon kullanımı için KOODO secimi yapınız
3- Ebay harici tüm magazalardan alacagınız herturlu elektronik aksam minimum yarı yarıya farklı olacaktır. ( Bestbuy, Visions, Walmart etc.)
4- Minimum aylık $ 20 dolar ve üstü
5- Okulunuzun saglık sigortasını aldı iseniz, acillerde ücret ödemezsiniz. Eger hicbir saglık sigortası almadı iseniz mutlaka Türkiye'den gitmeden yada okulunuzla irtibata gecip bunu eğitim süreciniz kadar temin ediniz.
6- Konaklamanızı okulunuz ayarlıyor ise mutfak gideriniz olmayacaktır. Okullar genellikle 3 ogun dahil konaklama sunarlar. Yinede bir rakam ister iseniz haftalık minimum $ 100 CAD
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen melody »

Arkadaşlar merhaba, bugün Toronto'ya vardım ancak elimdeki TL'yi dolar yapmayı unutmuşum koşuşturma sırasında. Bir kısmını da bankaya yatıracaktım Türkiye'ye göndermem gereken bir miktar vardı internet bankacılığı aracı ile. Burada bankaya para yatırma ihtimalim var mı? Veya TL olarak western union ile mi gönderebilir miyim? Veya en iyi şekilde elimdeki tl'yi dolara nasıl çevirebilirim?
Yardımlarınızı bekliyorum.
Çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

melody yazdı:Arkadaşlar merhaba, bugün Toronto'ya vardım ancak elimdeki TL'yi dolar yapmayı unutmuşum koşuşturma sırasında. Bir kısmını da bankaya yatıracaktım Türkiye'ye göndermem gereken bir miktar vardı internet bankacılığı aracı ile. Burada bankaya para yatırma ihtimalim var mı? Veya TL olarak western union ile mi gönderebilir miyim? Veya en iyi şekilde elimdeki tl'yi dolara nasıl çevirebilirim?
Yardımlarınızı bekliyorum.
Çok teşekkürler
Sayın Melody merhaba,
Herhangi bir TD - Trust banka şubesinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Saygılarımızla,

melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen melody »

Çok teşekkür ederim Sayın Excellans.
Tubi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Tubi »

Merhabalar öncelikle harika siteniz ve açiklayici cevaplariniz için teşekkürler. Biz, eşim ve oğlumla, Burnaby şehrine gitmeyi planliyoruz, BCIT 'nin eğitim programi ile fakat oğlum küçük olduğundan beslenmesine özen göstermeye çalişiyorum. Orada çiftçilik gelişmiş değil diye biliyorum bu nedenle bakliyat fiyatlari nedir yoksa türkiyeden giderken mi gòtürmeliyim? Ülkeye girerken sorun olur mu? Örnek olarak herbirinden 4-5 kg kadar. Ayrica bir de bankadaki usd hesabi cad hesabina çevirmemiz gerekir mi? Şimdilik cevabini bulamadiğim sorularim bunlar ama zaman yaklaştikça yeni sorular sorabilirim :) Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Tubi yazdı:Merhabalar öncelikle harika siteniz ve açiklayici cevaplariniz için teşekkürler. Biz, eşim ve oğlumla, Burnaby şehrine gitmeyi planliyoruz, BCIT 'nin eğitim programi ile fakat oğlum küçük olduğundan beslenmesine özen göstermeye çalişiyorum. Orada çiftçilik gelişmiş değil diye biliyorum bu nedenle bakliyat fiyatlari nedir yoksa türkiyeden giderken mi gòtürmeliyim? Ülkeye girerken sorun olur mu? Örnek olarak herbirinden 4-5 kg kadar. Ayrica bir de bankadaki usd hesabi cad hesabina çevirmemiz gerekir mi? Şimdilik cevabini bulamadiğim sorularim bunlar ama zaman yaklaştikça yeni sorular sorabilirim :) Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Tubi merhaba,
Öncelikle şunu bildirelim ki Türkiye'de satılan 90% bakliyatın üreticisi ve menşeii Kanadadır. Bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamaz aksine cok daha fazla besine ulaşırsınız.
Bankadaki mevduatınızı CAD cevirmek sizin insiyatifinizdedir. Türkiye'deki bankanız sizden her sekilde komisyon alacaktır. Bunun yerine eşinizle beraber yanınıza 10,000$ kişi başına gecmeyecek sekilde nakit alarak, ülkemiz içinde bir bankada hesap actırmanız en mantıklı ve dogru olan olacaktır.
Saygılarımızla,

Tubi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Tubi »

Sayin Excellans,
Verdiginiz bilgilerden dolayi cok teşekkür ederim. Iyi çalişmalar dilerim.

“KANADA'DA YEME-İÇME-GÜNLÜK İHTİYAC TAVSİYELERİ” sayfasına dön