Kanada'da Yaşayanlar

Kanada'da yaşayan vatandaşlarımızın, ailelerin paylaşımlarını, anılarını, izlenimlerini, deneyimlerini sizlerle beraber paylaşacağız. Kanada eyaletlerindeki - Alberta, Ontario, Manitoba, Quebec, British Columbia, Saskatchewan, Prince Edward Island, Newfound land &Labrador, Nunavut
Kullanıcı avatarı
Berk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen Berk »

jonny b good yazdı:Herkese Merhaba,

Edmonton ve/veya Calgary'de yaşayan arkadaşlar bana acaba belirtilen şehirlerde kiralık ararken hangi bölgelerinden sakınmam gerektiğini söylebilirlermi?

Teşekkürler,
Jonny

Sakinmak derken ne anlamda bahsettiginizi acarsaniz yardimci olabilirim Edmonton icin..

Pahalilik? Suc Orani ? vb. hangisi bahsettiginiz?
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen jonny b good »

Merhaba Berk,

Tabiki öncelikle suç oranı, sonuçta hepimiz güvenli bir yerde yaşamak isteriz ;)

Yardımların için teşekkürler,

so long,
jonny
Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction.
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Berk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen Berk »

Sayin johny b good,

Gecikmis bir cevap olmasi nedeniyle ozur dilerim. Mumkun mertebe sehir merkezinden ve North'un bazi kesimlerinden uzak durun. Bu bolgelerde uyusturucu vs. sebeplerle suc orani daha fazla..

West'in belli bildik, merkezi kisimlari ve ozellikle South bu anlamda daha sorunsuz bolgelerdir.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

GENEL DUYURU

Kanada Ottawa büyük elçiliğinden yapılan gezici konsolosluk hizmetleri hakkındaki detay ve açıklamalar:
''
GEZİCİ KONSOLOSLUK HİZMETLERİNE İLİŞKİN D U Y U R U

Bilindiği üzere, ICAO standartlarına uygun Türkiye Cumhuriyeti e-pasaportları 1 Haziran 2010 tarihinde itibaren dağıtılmaya başlamıştır.

Eski tip pasaportlar 24 Kasım 2015 tarihine kadar kullanılabilecek olmakla beraber, bunların yenilenmesi ve temdit edilmesi işlemine 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren son verilmiştir.

E-pasaport başvurularının konsolosluklarımıza şahsen yapılması esastır. E-pasaport uygulamasının başladığı 1 Haziran 2010 tarihinden bu yana, şahsen başvuru yapma şartının, Kanada’da konsolosluklarımıza uzak bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız için maddi külfet oluşturduğu, iş ve zaman kaybına sebebiyet verdiği Büyükelçiliğimizce de bilinmektedir. Soruna bir çözüm bulunması amacıyla, ilgili makamlarımızla yapılan istişareler sonucunda, e-pasaport başvurularının konsolosluklarımıza gelmeden yapılabilmesi için, Kanada’da yeni bir uygulamaya başlanılması kararlaştırılmıştır.

Buna göre, Ottava Büyükelçiliği’nin iki görevlisi, Kanada’da konsolosluklarımıza uzak bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın bulunduğu bölgeleri ziyaret edecek ve vatandaşlarımızın e-pasaport başvurularını bizzat ve mahallinde alacaktır. Tanzim edilen pasaportlar vatandaşlarımıza bilahare posta ile iletilecektir. Bu uygulamayla, konsolosluklarımıza uzak bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza konsolosluk hizmetinin bizzat götürülmesi amaçlanmaktadır. Böylece, vatandaşlarımız e-pasaport başvurusu yapmak üzere Ottava veya Toronto’ya seyahat etme külfetinden kurtulmuş olacaklardır.

Sözkonusu uygulamaya ilk olarak Nova Scotia’da başlanacaktır. Büyükelçiliğimiz görevlileri 7-9 Nisan 2011 tarihlerinde Halifax’a gideceklerdir. Halifax ve yakın bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız sözkonusu tarihlerde Halifax’a gelerek e-pasaport başvurusu yapabileceklerdir. Halifax’da başvuruların alınacağı yer ve başvurular sırasında önceden hazır edilmesi gereken belgeler hakkında ayrıca bilgi verilecek olup, bu arada, vatandaşlarımızın http://epasaport.gov.tr ve http://www.konsolosluk.gov.tr internet sayfalarından genel bilgileri önceden almaları önemle rica olunur.

Uygulamaya Nisan-Mayıs aylarında Vancouver, Edmonton ve Calgary’de devam edilmesi planlanmıştır. Anılan şehirlerde ve civar bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın e-pasaport başvuruları, yukarıda belirtilen çerçevede, Büyükelçiliğimiz görevlilerince bizzat ve mahallinde alınacaktır. Büyükelçiliğimiz görevlilerinin Vancouver, Edmonton ve Calgary’de bulunacakları tarih ve başvuruların alınacağı yer hakkında da vatandaşlarımız zamanlıca bilgilendirileceklerdir.

Büyükelçiliğimiz görevlilerinin sözkonusu ziyaretleri sırasında, vatandaşlarımıza konsolosluk işlemleri hakkında genel bilgi verilmesi ve askerlik, nüfus, doğum, evlilik, çifte vatandaşlık gibi, diğer konsolosluk (vekaletname hariç) işlemleriyle ilgili başvuruların da alınması öngörülmektedir.

Saygı ile duyurulur.''
Kaynak : Türkiye Ottawa Büyük Elçiliği / http://www.turkishembassy.com

Biz ayrıca sizlere Vancouver, Edmonton ve Calgary yer ve zaman bilgilerinide aktaralım:
VANCOUVER GEZICI KONSOLOSLUK HIZMETLERI YER VE ZAMAN :24 – 26 Nisan 2011 tarihinde ve (Adres:Executive Airport Hotel & Conference Center, Executive Boardroom. 7311 Westminister Hwy, Richmond, BC. 7311 Westminster Hwy, Richmond, BC. V6X 1A3 V6X 1A3)
EDMONTON GEZICI KONSOLOSLUK HIZMETLERI YER VE ZAMAN :28-30 Nisan tarihlerinde Edmonton’da (Adres: 2nd floor, 15450-105 ave Edmonton, AB. T5P 0T7)
CALGARY GEZICI KONSOLOSLUK HIZMETLERI YER VE ZAMAN :1 -3 Mayıs tarihlerinde Calgary’de ( Adres: Brentwood Community Centre 1520 B Northmound Drive N.W. Calgary)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
adyali
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen adyali »

öncelikle herkese merhaba.. merak ettiğim bir soru olacak.. İnternetten Kanada'da ki kiralık evlere bakıyordum.. studio, apartment, basement (vb) şeyler yazıyor bunların tam karşılığı nedir ? yani birbirlerinden farkı ne ? fiyat aralıkları neler ? hangilerinde kalınsa daha uygun daha rahat edilir.. özellikle öğrenciler için.. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn. Adyali,

Studio - Odasi olmayan ufak ev anlamina gelir.
Basement - Evin en alt katidir. Basement kiralarken dikkat etmek lazim. Hic penceresi olmayabilir. Ancak cok guzel basementlar da var.
Apartment - Apartman dairesi. Bizdekine cok benzer.
Room - Bir evin bir odasini kiralarsiniz ve ayni evi baska insanlarla paylasirsiniz.
Fiyat araliklari yasayacaginiz yere ve ozelliklerine gore degisir. Fiyatlari kijiji.ca sitesinden kendiniz arastirabilirsiniz. Bunun icin once yasayacaginiz yeri belirleyin.
Rahat etmek ise kisiye gore degisir. Ben baslangic icin bir ailenin bir odasini kiralamayi uygun buldum. Rahat etmekten ziyade uyum surecini hizlandirmak ve yasantilarini ogrenmek daha onemliydi benim icin. Rahat etmek istiyorsaniz tamamen kendinize ait bir yer tutmalisiniz diye dusunuyorum.
Saygilar,
Teşekkürler,

ResimResim
adyali
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen adyali »

anladım..dediğiniz gibi uyum sürecini hızlandırmak ıcın room iyi bir fikir olabilir.. ama kendimize ait bi evinde sorumluluğu daha fazla.. bakalım artık :) çok teşekkürler cevabınız için..
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

24Nisan Ottawa Buyukelciligi(Sozde Ermeni Soykirimi-Karsi Pr

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Merhaba arkadaslar,
24 Nisan Persembe gunu Ermeni soykirim yil donumune karsit Ottowa Buyuk Elciligin onunde protesto yapilacaktir!! Turk toplumu olarak ecdadimiza atilan iftiraya karsi durmak isteyen arkadslar icin Anatolia Islamic Center 'dan Ottowa Buyuk Elciligine Ucretsiz gunu birlik olmak uzere otobusler kalkicaktir ...
Otobusler sabah saat 6 da kalkicaktir Katiliminizi bildirirseniz otobusler ona gore ayarlanacaktir.Otobus ucreti alinmayacaktir. Lutfen tanidiginiz Turklere de bildiriniz.
Address: 5280 Maingate Dr Mississuaga.
ResimResim
Yankı
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'da Yaşayanlar

Okunmamış mesaj gönderen Yankı »

Meraba
Biz kanadaya sertifika programı ile yerleşmeye karar veren bir aileyiz orda yaşayanlardan yardım istiyoruz Vancouver yerleşmeyi düşünüyoruz ben sertifika programına gidicem eşim ise çalışacak belli bir birikimle gidiyoruz eşimin Vancouver iş bulma süreci nasıl olur ne kadar sürede bulabilir bize yardımcı olursanız seviniriz teşekkür
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Yankı yazdı:Meraba
Biz kanadaya sertifika programı ile yerleşmeye karar veren bir aileyiz orda yaşayanlardan yardım istiyoruz Vancouver yerleşmeyi düşünüyoruz ben sertifika programına gidicem eşim ise çalışacak belli bir birikimle gidiyoruz eşimin Vancouver iş bulma süreci nasıl olur ne kadar sürede bulabilir bize yardımcı olursanız seviniriz teşekkür
Sayın Yankı merhaba,
Eşinizin eğitimi + mesleki deneyimi + Ingilizce bilgisi ile dogru orantılı olarak iş bulma konusunda bir sıkıntısı olmayacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
alprtng.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen alprtng. »

Kadir yazdı: Nisan 20, 2010, 9:32 am Yaklaşık 9 aydır Vancouver, Burnaby de yaşıyorum ve burası ile ilgili sorusu olanlara bilgim ve görgüm yettiğince yanıt verebilmek isterim.
hocam merhaba vancouver hakkında bilgi almak isterim sizden. alper.tunga.laloglu@gmail.com adresine mail atarsanız sizden yardım almak isterim kafamdaki sorular için. şimdiden teşekkür ederim.

“KANADA'DA YAŞAYAN TÜRKLER ve TÜM EYALETLER” sayfasına dön